Home » Diagnostyka genetyczna

Diagnostyka genetyczna

Diagnostyka medyczna raka jest  to zespół badań, testów i metod, mających na celu  rozpoznanie  choroby. Właściwe postawienie diagnozy jest podstawowym elementem rozpoczęcia szybkiego i kierunkowego leczenia, a tylko takie leczenie daje szansę powodzenia.

We współczesnych czasach w obliczu szybkiego rozwoju nauk biotechnologicznych stało się możliwe wskazanie konkretnych uszkodzeń materiału genetycznego (mutacji), które odpowiadają za rozwój danego nowotworu. Daje to szansę już ludziom młodym sprawdzić czy mają genetyczne predyspozycje do rozwoju konkretnego nowotworu. Taka wiedza pozwoli im już dziś skupić się na docelowej diagnostyce i wcześnie rozpoznać  chorobę, która jak powszechnie wiadomo im wcześniej wykryta tym daje lepsze rokowania.

Sprawdź czy możesz być w grupie osób o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka.

ROZPOCZNIJ TEST. (Test jest anonimowy, darmowy, przeprowadzany on-line)

 

KUP TEST Nie wychodząc z domu kup test i dowiedz się czy jesteś w grupie osób podwyższonego ryzyka.

 

Innym elementem diagnostyki choroby nowotworowej  jest wykonanie badań, które pozwolą ustalić czy jesteś już chory. Większość tych badań wykonuje się w wyspecjalizowanych placówkach, ale niektóre z nich możesz samodzielnie wykonać w domu (KUP TEST).

Comments are closed.